Blog

BMW servisi istanbul

Bmw Ekspertiz ve Oto Servis Fiyatları

Yeni araç alırken araçta sorun olup olmadığını kontrol etmek adına ekspertiz testleri yapılır. Bu testler sonucunda araçta var olan ya da oluşabilecek sorunlar hakkında kapsamlı bir bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ekspertiz testleri paketler halinde sunulur. Geniş kapsamlı paketler ile satın almak istediğiniz araç hakkında net bilgiler alabilirsiniz ya da standart bir paket tercih ederek aracın genel noktaları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bmw oto servisi hangi paket olursa olsun her müşteriyi mutlu edebilecek doğru bilgiyi sunar. Uygun fiyatlarla en kapsamlı bilgiyi bu Bmw servisi ile elde edebilirsiniz. Bmw servis kampanyalı fiyatlarıyla sağladığı son teknolojik sistemler ve alanında uzman ekip ile en iyi bilgiyi alabilirsiniz. Müşterilerin ekspertiz hakkında akılları meşgül eden bazı sorular ve cevapları şu şekildedir: Ekspertiz Ne Kadar Sürer? Ekspertiz süresi müsaitlik durumu ve araca uygulanacak olan testlerin sayısına göre 30 dakika ile 2 saat arası sürebilir. Ekspertiz raporu hangi şekillerde veriliyor? Rapor dosya olarak sunulabilmek ile birlikte istendiği takdirde sms ya da mail yoluyla müşterilerine ulaştırılabilir.  Bmw ekspertiz fiyatları ne kadardır? Ekspertiz testleri farklı paketlere ve farklı fiyatlandırmalara sahiptir.

Read more
Bmw Servisi İstanbul

Bmw Oto Servis Hizmeti

2. el araç alım ve satımlarında meydana gelebilecek güvensizlik ve olumsuz durumların önüne geçebilmek için Bmw oto servislerinde ekspertiz testleri yaptırmanın önemi oldukça büyüktür.

Oto ekspertiz testleri satın almayı düşündüğünüz aracın üzerindeki değişen parçaları ve olası durumlarda masraf çıkartabilecek bütün hususları rahatça görmenize yardımcı olur.  Hem yazılı hem de sözlü olarak yapılan bilgilendirme ile müşteriye açıklayıcı bilgiler ışığında bir sunum verilir. Alanında uzman bir ekip desteği ile yapılan testler sonucunda araç hakkında kapsamlı bir rapor elde edebilirsiniz.

Raporda araçta yapılan tüm değişiklik ya da arızalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu rapor sonucunda satın almayı düşündüğünüz Bmw marka aracınızı güvenle satın alabilirsiniz. Tarafsız bir şekilde aracın kontrollerinin sağlanması müşteri için oldukça önemlidir.

Bu noktada  ekspertiz yaptırdığınız yerde oldukça önemlidir. Devlet tarafından sıkça kontrolü yapılan yerleri tercih etmeniz, araç hakkında doğru bilgi almanız konusunda fayda sağlar. Bmw servis fiyatları seçilen paketlere göre değişiklik gösterebilir. Her müşteri bütçesine uygun paketler vardır.

Bu paketler çeşitli testlere göre şekillendirilir. Fiyatlar paketlerin içeriklerine göre değişiklik gösterir. Müşteriler bütçelerine uygun paketleri tercih ederek satın almak istedikleri Bmw araç hakkında bilgi sahibi olabilirler.

Read more
Bmw Oto Ekspertiz Servisi

BMW Oto Ekspertizinde Uygulanan Testler

Bmw araçları son teknolojik araçları ve üretim sistemleri her zaman müşterilerinin beğenisini kazanır. Müşteriler kalite ve hayat tarzı sunan bu araçları satın almadan önce ve sonra bazı hizmetlere ihtiyaç duyulabilir.

Bu hizmetlerden birincisi satın almadan önce aracı bir Bmw ekspertiz servisine götürüp bazı testlere tabii tutmaktır. Bu testler ile aracı satın almadan önce; performansı, motor gücü, boya ve parça değişimi gibi önemli konular hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Genelde müşteriler aracın hızına ya da dış görünüşüne odaklandıkları için aracın değişen parça durumuna, hasar durumuna, kaportada boya olup olmama durumuna ve şasede hasarın olup olmadığına pek dikkat edemeyebilir.

Zaman içinde de bu durumlar ile ilgilenmemenin sonucunda hayatları riske girebilir. Olumsuz durumlar yaşanabilir. Bunun önüne geçmek için ekspertizde yapılan testler şu şekildedir; yanal kayma testi, fren diskleri test, kaporta-boya testi, süspansiyon testi, fren hidroliği testi, araç altı kontrolü, dyno test, fren testi, motor performans testi ve arıza tespit testi kontrolleridir. Bu kontrollerden sonra ekspertiz raporuna sahip olabilir ve güven içinde aracı satın alabilirsiniz.

Bmw servis ücretleri her zaman müşteriyi memnun edecek uygunluktadır. Kaliteli araç ekspertiz hizmetini paket seçenekleri ve uygun fiyatlar ile müşterilerine sunar. Alanında uzman ekip ve son teknolojik cihazlar ile yapılan bu kontroller Bmw araç sahibi olmak isteyen müşterileri her zaman memnun eder.

Read more
BMW Servisi İstanbul

BMW Servisi İstanbul

Bmw otomobil ve motosikletleri dünyada kalitenin adı olarak bilinir. Ayrıcalık sunan araçlarıyla müşterilerine prestij sağlar. Şık ve özgün tasarım çizgisiyle her müşterisine özel bir kullanım deneyimi sunar. Bmw yeni teknolojileri de sağlam bir kasa ile birleştirince marka bir imza haline gelir.

Markanın araçlarını kullanan müşteriler zaman içinde başka araç kullanmayı tercihleri arasında bulundurmaz. Çünkü Bmw müşterilerine bir ulaşım aracı olmaktan çıkıp bir hayat tarzı sunar. Bu eşsiz özellikleri içeren araçları satın alırken bazı kontrollerin sağlanması müşteriler için önemlidir.

2.el olarak satın alınacak olan araçların son teknolojik ekipmanlar yardımıyla test ve kontrollerinin yapılması gerekir. Bu kontrole de oto ekspertiz denir. Satın alacağınız Bmw aracınıza Bmw servislerinde ekspertiz kontrolü yaptırarak araç hakkında doğru bilgilere ulaşabilirsiniz. Ekspertiz raporunda satın almayı istediğiniz aracın değişen parça durumundan, kaporta boyasına kadar bütün detaylarıyla uzman olan ekspertiz ekibinin incelemesi ile sahip olabilirsiniz.  Özel Bmw servisi tarafından yapılan kontrol ile araç hakkında ihtiyaç duyduğunuz bilgiye ekspertiz raporu ile sahip olursunuz.

Read more

Oto Ekspertiz Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ekspertiz İşlemi Sırasında Hangi Makineler Kullanılır?

İşlem sırasında birçok farklı makina kullanılır. Bu makinalar ilgili testlere göre uygulanmaktadır. Oto ekspertiz makinalarının en çok kullanılanları;

 • Süspansiyon test cihazı
 • Kaporta ve boya test ölçümü cihazı
 • Yönetim paneli
 • Lift
 • Yanal kayma testi cihazı
 • Akü testi cihazı
 • Arıza tespiti cihazı
 • Lastik diş derinlik ölçeri
 • Fren testi cihazı
 • Fren hidrolik test cihazı
 • Lastik basınç hava saati
 • Dinamometre
 • Boya kalınlığı ölçüm cihazı
 • Kompresör ve şartlandırıcı olarak sıralanabilir.

Otomobillerde temel olarak kullanılan bu cihazların tamamı işlem sırasında bulundurulmalıdır. Bunların yanı sıra, yapılacak işleme göre ek cihazların kullanımına da gerek görülebilir. Bu cihazlar sayesinde araç ile ilgili kontroller hatasız yapılırken, yapılan işlemleri de kolaylaştırmaktadır.

Ekspertiz İşleminin Geçerlilik Süresi Ne Kadardır?

Araç ekspertiz işleminin geçerlilik süresi, seçilen paketlere göre değişkenlik göstermekte olup 24 saat ila 3 ay ve 5000 km aralığındadır.

Raporda Aracın Hangi Bölümlerine Dikkat Edilir?

Raporda aracın özellikle, motor bölümüne ve mekanik kontrolüne dikkat edilir.

Almak istediğiniz otomobilin motorunda olası bir arızaya neden olabilecek sorun varsa tespiti yapılır. Ayrıca, otomobilin şanzıman sistemi de incelenir.

Read more

Ekspertiz İşlemi İkinci El Araçlar İçin Midir?

Oto ekspertiz işlemi, araçlar için uygulanan profesyonel bir test işlemidir. Fakat bu işlem, her araç için söz konusu değildir. İşlem, genellikle ikinci el araçlar için uygulanır.  İkinci el araba alım satım işlemlerinde, satıcının araç hakkında yeterli veya güvenilir bilgi vermemiş olma durumu bulunur.

Ayrıca, satıcı tarafından bilinmeyen sorunlar da olabilir. Bu yanıltıcı durumun önüne geçmek için ikinci el araba piyasasında işlem, yaygın olarak yapılır. İşlem, hem alıcının hem de satıcının haklarının korunmasına yardım ederken bu sayede alıcı ve satıcı arasında güven sağlanır.

Araç ekspertiz fiyatları, ihtiyaç görülen testlere ve yapılacak işlemlerin kapsamına göre değişiklik gösterir.

Tüm bunların yanı sıra ekspertiz işlemi yapılan satışı yapılan otomobillerde, satıcı herhangi bir sorumluluk almama konusunda özgürdür.

Read more

Ekspertizin Araçlar Açısından Önemi

Araç alım satım işlemleri için olmazsa olmazlar içerisinde yer alan ekspertiz işlemlerinde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur.

Raporda yer alması gereken her detayın, eksiksiz olarak bulunması alıcıların ilk dikkat etmesi gereken konulardandır.

Bu sayede, ilgili aracın geçmişte yapmış olduğu kazaları, kazalardan dolayı değişen parçaları, boyasını görebilirsiniz.

Ayrıca sunulan raporda, aracın tamire gidip gitmediği, kaza yaşayıp yaşamadığı, orjinal parçalarının olup olmadığı gibi bilgiler yer alır.

Ekspertiz raporu sayesinde aracın motoru, kaporta ve yürüyen aksamı, beygir gücü gibi önemli konular hakkında da bilgilere ulaşabilirsiniz.

Burada dikkat edilecek esas konu, motor ve taşıyıcı aksamda problem olup olmadığıdır.

Ardından, kaporta, yağ durumu ve motorda üfleme sorunlarının olup olmadığına dikkat edilir.

Araç ekspertiz ücretleri, yapılan testlerde uygulanan faktörlere göre değişkenlik gösterir.

Genellikle testler bir paket halinde sunulur ve size uygun olanı seçerek bütçenize göre ayarlayabilirsiniz.

Read more

Ekspertiz İşlemi Nasıl Yapılır?

Araç alım işlemlerinde, alıcı için aracın bir sorunu olup olmadığını öğrenmek önemlidir. Fakat bu durum alıcılar tarafından doğru tespit edilemeyebilir. Aracın güvenilirliğinden emin olmak için araç ekspertiz hizmeti almak gereklidir.

Aracın gerçek değerini tespit etmek ve alıcı-satıcı arasındaki güveni korumak için bu işlem gerekir. İşlem sonucu ekspertizler tarafından araç hakkında rapor hazırlanır bu sayede otomobilin problemleri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Hem alıcı hem de satıcı açısından önemli olan bu hizmette, eksper tarafından incelemeler yapılmadan önce, aracın servise gelmesi gerekir. Boya kontrolü için aracın yıkanmış olması gerekir.

Servise gelen otomobiller için yapılan işlemler içerisinde, öncelikli olarak süspansiyon testi gelir. Burada tekerleklerin süspansiyonları incelenir. Test esnasında, direnç kaybı ve patlak bölge olup olmamasına bakılır.

Ardından, aracın frenleri, test cihazı ile kontrol edilir. Fren yapıldığında tekerlekler üzerinde eşit denge olmalıdır yoksa araçta savrulma meydana gelir. Fren testinde, makine üzerinden bu durum kontrol edilir.

Sonrasında motor kondisyon testine geçilir. Bu testte, araç kaldırılarak şanzıman bölümüne bakılır. Ayrıca yağ kaçırma gibi problemler varsa, bu aşamada rapor edilir.

Ek olarak, el freni testi de yapılır. Testlerin ardından elde edilen veriler rapor haline getirilir ve kullanıcıya sunulur.

Ekspertiz işleminde titiz olunmalıdır. Gözden kaçan detaylar veya önemsenmeyen problemler büyük tehlikelere yol açabilir.

Bu yüzden bahsedilen tüm testler, uzmanları tarafından ayrı ayrı yapılır.

Read more

Araç Ekspertiz Hizmeti

Yeni araç alacak veya araçlarını değiştirecek kişiler için ekspertiz raporları büyük önem taşır.

Oto ekspertiz hizmeti, almayı düşündüğünüz aracın, yapmış olduğu trafik kazalarının, değişen parçalarının, parçalarının bozulan kısımlarının ve masrafa neden olabilecek bölümlerinin ele alınarak aracın incelenmesi işlemine verilen addır.

Ekspertiz raporu sayesinde, ilgili araç ve motoruyla ilgili detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kapsamlı bir ekspertiz raporu, araç motorunun yanı sıra, otomobilin iç aksesuarları hakkında da bilgi verir. Otomobilin tamponu, kaportası ve bagajında rastlanabilecek sorunları inceler.

Bu bilgiler doğrultusunda akıllara araç ekspertiz nerede yapılır sorusu gelebilir.

Özellikle 2.el araç alım satım işlemleri için olmazsa olmazlardan oto ekspertiz tavsiye üzerine güvenilir, bilindik ve yetkili kişiler tarafından yapılması doğru olacaktır.

Eksper, herhangi bir konuyla ilgili teknik bilgi sahibi olan kişiler için kullanılır.

Buna göre, eksperler tarafından hazırlanacak olan otomobil ekspertiz raporları sizlere güven verecektir.

Read more
Whatsapp Sohbete Baş
Whatsapp Sohbete Başla
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabilirim?